Wypadki w pracy

Odszkodowanie za wypadek w pracy – pomożemy ci je uzyskać

Wypadki w pracy czasem niestety się zdarzają, a naszym celem jest pomoc ofiarom takich wypadków. Odszkodowanie to sposób na to, aby zrekompensować szkody, które zostały poczynione i należy się poszkodowanemu albo komuś z rodziny.

Co możemy nazwać wypadkiem przy pracy? Zdarzenia, które zostały spowodowane przyczyną zewnętrzną i powodują uraz lub śmierć. Zdarzenie to musiało nastąpić w związku z czynnościami służbowymi i w terminie oraz przypadku, który został objęty ubezpieczeniem. Odszkodowania z tego tytułu są bardzo przydatne, ponieważ taki wypadek przy pracy może zmusić poszkodowanego do odbycia kosztownej rehabilitacji, a w przypadku śmierci poszkodowanego, rodzina może zachować płynność finansową, w skutek utracenia stałego źródła dochodów.

Komu należy się wsparcie?

Odszkodowanie za wypadek przy pracy przyznawane jest wtedy, gdy szkoda, która zaistniała, jest efektem właśnie wykonywanej pracy, a także, jeśli szkoda powstała w czasie przebywania poza miejscem pracy i realizowania zleconych zadań, czyli delegacji (podróży służbowej).

Pomagamy każdemu, kto się do nas zgłosi i staramy się o uzyskanie jak najwyższego świadczenia, w związku z zaistniałym zdarzeniem z OC pracodawcy, a także grupowego lub indywidualnego ubezpieczenia NNW i renty.

Dlaczego warto wybrać nas?

Warto wybrać właśnie nas, ponieważ posiadamy zespół doświadczonych prawników, a także współpracujemy z lekarzami różnych specjalizacji i właśnie to pozwala nam na zdiagnozowanie każdej spawy i uzyskanie maksymalnego odszkodowania za wypadek w pracy.

W ramach naszej pomocy pomagamy także skompletować przez osoby poszkodowanie dokumentów, które są niezbędne w celu wystąpienia o wypłatę świadczenia, zadośćuczynienia za zdarzenie, które miało miejsce w czasie wykonywania czynności służbowych.

Każdy powinien być świadomy tego, że wielu przedsiębiorców, szczególnie w branżach o podwyższonym stopniu zagrożenia, odpowiada za zaistniałe sytuacje, niezależnie od tego, w jakim stopniu wina była po stronie przedsiębiorstwa. Ich odpowiedzialność opiera się na zasadzie ryzyka. Głównie są to firmy:

  • górnicze,
  • budowlane,
  • koncerny paliwowe,
  • przedsiębiorstwa wodociągowe,
  • przedsiębiorstwa energetyczne,
  • koleje.

Zgłoszenie do nas szkody nie obciąża finansowo pracodawcy, o czym warto pamiętać. Dlatego uzyskanie odszkodowania nie powinny być większym problemem. Większość pracodawców posiada ubezpieczenie OC, z którego wypłacana jest dana kwota.

W związku z tym ubezpieczenie jest wypłacane przez zakład ubezpieczeń. Każdy pracownik, który poniósł jakąś szkodę w czasie wykonywania pracy, powinien walczyć o swoje prawa, ponieważ nie musi obawiać się nieprzychylności, ze strony pracodawcy.

Szybka pomoc - zostaw dane

Szybka pomoc - zostaw dane